Arama:
» Diğer Sayfalar
» Ziyaretçi ve Refakatçi Kuralları
» Vizyonumuz
» Misyonumuz
» Kalite Politikamız
» Değerlerimiz Ve İlkelerimiz
» Ödül ve Belgelerimiz
» Ziyaretçi ve Refakatçi Kuralları
ZİYARET KURALLARI
 
Hastanemizde konuk olarak kaldığınız süre içerisinde rahat ve huzur içinde olmanızı sağlamak amacıyla idaremizce aşağıda belirtilen düzenlemelerde bulunulmuştur.
 
·         Mesai saatleri içindeki ziyaretler her gün 08:00-22:00 , bu saatler dışında kesinlikle ziyaretçi alınmaz. 
·   Olağanüstü durumlarda nöbetçi hemşire ile telefon bağlantısı sağlanarak ziyaretçinin hastası ile ilgili bilgi alınması sağlanır. 
·   10 yaşından küçük çocukların vücut direnci büyüklerden daha zayıf olduğundan hasta ziyaretlerine getirilmeleri gözbebeğimiz çocuklarımızın sağlığı için zararlıdır. Bu nedenle çocuk ziyaretçi getirilmemesi rica olunur.
·         Ziyarete gelirken yiyecek ve canlı çiçek getirilmeyecektir. 
·         Ziyaret esnasında hasta yataklarına oturmayınız ve yüksek sesle konuşup diğer hastaları rahatsız etmeyiniz. 
·         Ziyaretçiler hastane içinde tütün ve alkollü içecekler kullanmaz. Kullananlar hakkında yasal hükümler uygulanacaktır. 
·         HASTANEMİZ DEMİRBAŞ EŞYALARINA ZARAR VERİLMEYECEKTİR. ( DUVAR- BUZDOLABI – ÇEKYAT –TV )
·         YEMEK KAPLARI ODADA YEMEK MASASINDA KALACAK VE İLGİLİ PERSONELE BİLGİ VERİlECEK.
·         Hasta ziyareti esaslarına uyulması kontrolü servis çalışanları, hastane girişi kontrol hizmetleri görevlisi ( güvenik personeli ), gece müdürü tarafından yapılır. 
·         Hastanemizin santral telefonu ( 0 422 ) 352 68 68  (0 – 1400 ) dir.
REFAKAT KURALLARI 
·         Refakatçiler hastane kurallarına uyacaklardır. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir. Ancak hastanın refakat ihtiyacı hekimi tarafından gerekli görülürse hastane başhekimliğinin onayı ile kabul edilir. 
·         Refakatçiler(hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmayacaktır. 
·         Refakatçiler hastaneye ait eşya malzemeleri düzenli ve temiz tutar, hastane malına zarar veren refakatçi, zararı karşılayacaktır. 
·         Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması, gürültü yapmaması şarttır. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması; doktor vizite saatlerinde ve saat 23.00 den sonra kapatılması gerekir. 
·         Refakatçiler adlarına düzenlenmiş refakat kimlik kartlarını sürekli takılı tutacaklardır. Hastane giriş-çıkışlarında bu kimlik kartlarını güvenlik görevlilerine ibraz edecektir. 
·          Refakatçi değişimlerinden servis hemşireleri haberdar edilecektir. 
·         Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastaların hastane dışına çıkarmayacak veya yatağını değiştirmeyecektir. 
·        Refakatçiler hastane dâhilin de tütün ve alkollü madde kullanmayacaktır. Kullanılması dahilinde gerekli cezai yaptırım uygulanır.
·         Refakatçiler hastaya yiyecek, içecek getirmeyecek, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek, içecek vermeyecektir. 
·         Refakatçiler hasta odaları ve koridorlarda yüksek sesle konuşmayacak, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız etmeyeceklerdir.
·         Refakatçiler hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğunda hemşireye haber verecektir.
Copyright © Özel Müjde Hastanesi 2014 - Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası
Ana Sayfa  |  Anlaşmalı Kurumlar  |  Konuk Defteri  |  Video Galerisi  |  Online Laboratuvar Sonuçları İletişim  | 
Designed by MS Ajans