Çocuk Sağlığı

Tıbbi Birim Adı Çocuk Sağlığı
Klinik Kapsamı Pediatri (çocuk sağlığı ve hastalıkları) isminden de anlaşılacağı gibi çocukların büyüme ve gelişmelerinin sağlıklı bir şekilde izlenmesi, aşı uygulamaları ve çocukluk çağı hastalıklarının teşhis ve tedavisi ile ilgilenir.

Hayatımızdaki en önemli amaçlardan biri de çocuklarımızı sağlıklı bir yaşama hazırlamaktır.Bu amaçla bebeğiniz dünyaya geldiği andan itibaren başlayan yenidoğan tarama testleri,büyüme ve gelişme takibi,rutin ve özel aşı uygulamaları,beslenme ve emzirme danışmanlığı,hastalandığında da muayeneleri ve tedavisi çok önemlidir.

Son yıllarda çocukluk çağı hastalıklarında önceye nazaran bazı değişiklikler olmuş,aşıyla korunulabilen enfeksiyonlarda ve beslenme bozukluğuyla ilişkili kemik hastalığı (Rahitis) ve zatürre gibi hastalıklarda azalma olmakla beraber astım-alerji hastalıkları,obesite ve viral hastalıklarda artış gözlenmiştir.

Tıp merkezimizde toplumda görülen ihtiyaca binaen sık hastalanan çocuklara check up programı uygulanmaktadır.Bu program ile çocuklarda sık hastalanma sebepleri ayrıntılı olarak araştırılır,erken önlemler alınarak tedavileri yapılır.Özellikle alerjik bronşit ve astımın tanı ve tedavisi başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Tıp merkezimizin çocuk hastalıkları bölümünde yılların deneyimine sahiptecrübeli uzman kadromuz ile çocuğunuz ve geleceğini güven ve rahat içinde hissedeceğinizden emin olun.
Klinik Hizmetleri Aşılar ve çocuk takibi
Büyüme ve gelişme takibi
Astım-alerji ve diğer solunum yolu hastalıkları
Kan hastalıkları ve kansızlıklar
Akut miyokard infarktüsü (Kalp krizi)
Gelişim nörolojisi
GÖREV YAPAN DOKTOR(LAR) Uzm. Dr. Hacı Mehmet KEZER

E-Randevu Formu


Doktora Sorunuz